Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Gminny Turniej BRD w Drogomyślu

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Cieszynie wzięli udział w 5 Gminnym Turnieju BRD „Bezpieczni na drodze” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Drogomyślu. W eliminacjach turnieju udział wzięli uczniowie klas trzecich szkół podstawowych Gminy Strumień.

Wczoraj odbył się 5 Gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „Bezpieczni na drodze”.  Turniej zorganizowała Szkoła Podstawowa w Drogomyślu. W eliminacjach wzięli uczniowie klas trzecich szkół podstawowych Gminy Strumień. Każdy z uczestnikó musiał zmierzyć się m.in. z  testem ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz stawić czoła wyzwaniu jakim była jazda sprawnościowa po torze przeszkód. Konkurencje przeprowadzono po czujnym okiem policjantów drogówki.

Oprócz konkursowych zadań dla wszystkich uczestników zaplanowano wiele atrakcji takich jak pokazy sprzętu straży pożarnej, pogotowia ratunkowego oraz policyjne motocykle i radiowóz. Wyjątkowym gościem był Sznupek – policyjna maskotka śląskich mundurowych, która towarzyszyła policjantom podczas turnieju. Na zakończenie turnieju  przed ogłoszeniem wyników policjant drogówki przeprowadził pogadankę o bezpiecznym poruszaniu się na drogach oraz bezpiecznych wakacjach.

Ostatecznie po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji pierwsze miejsce zajęli gospodarze turnieju.

Poniżej zestawienie wszystkich szkół:

  1. Drogomyśl
  2. Pruchna
  3. Zabłocie
  4. Strumień
  5. Bąków

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy oraz nagrody. Ponadto zwycięska drużyna otrzymała puchar, który wręczył Zastępca Burmistrza Strumienia Włodzimierz Cybulski.


Potrzebujesz zdjęcie o tematyce policyjnej? Zapraszamy o obejrzenia naszej galerii zdjęć.

Ładowanie odtwarzacza...