Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Pijany kierowca busa

Policjanci z cieszyńskiej komendy prowadzili na terenie powiatu działania "Trzeźwość". Funkcjonariusze skontrolowali blisko 200 kierujących. W ręce mundurowych “wpadło” dwóch pijanych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca autobusu, który


Policjanci cieszyńskiej drogówki wspierani przez kolegów z prewencji na terenie całego powiatu prowadzili akcję o kryptonimie "Trzeźwość".
Funkcjonariusze w ciągu  kilku godzin skontrolowali blisko 200 kierujących. Zatrzymano 2 nietrzeźwych, którzy wsiedli po pijanemu z kółkiem. Podczas wzmożonej kontroli pojazdów policjanci drogówki zatrzymali pijanego kierowcę autobusu. Kilka minut przed 13.00 w Skoczowie na ulicy Katowickiej stróże prawa zatrzymali do kontroli drogowej busa przewożącego pasażerów do zakładu pracy. Kierowca mercedesa był pijany. Badanie stanu trzeźwości 47-letniego mieszkańca Brennej wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Autobus został odholowany na policyjny parking, natomiast kilku pasażerów musiało wybrać inny środek transportu. Za jazdę na "podwójnym gazie" grozi mu dwuletni pobyt w więzieniu.