Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Pancernik na cieszyńskich drogach

Cieszyńska policja włączyła się do ogólnopolskiej kampanii „Klub Pancernika klika w fotelikach”. Policjanci ruchu drogowego prowadzą działania profilaktyczne ukierunkowane na bezpieczny przewóz dzieci w urządzeniach do tego przeznaczonych...


Ruszyła kolejna edycja kampanii „Klub Pancernika klika w fotelikach”. Głównym przesłaniem tej prewencyjnej kampanii jest przekonanie dzieci w wieku 4 - 12 lat i ich rodziców do prawidłowego stosowania urządzeń do przewożenia najmłodszych podczas każdej podróży. Policjanci drogówki podczas kontroli pojazdów zwracali szczególną uwagę na sposób przewożenia najmłodszych uczestników ruchu drogowego podczas jazdy samochodem. Starszy aspirant Robert Wajda podczas każdej kontroli przekonywał uczestników m.in. o tym jak ważna jest jazda w pasach bezpieczeństwa w zależności od wieku i wzrostu, w fotelikach bądź w innych urządzeniach do tego przeznaczonych. Bohaterem kampanii jest Pancernik Gustaw, którego maskotkę otrzymują prawidłowo przewożone dzieci. Podczas wczorajszej akcji funkcjonariusze rozdali dzieciom kilkadziesiąt takich sympatycznych pluszaków. Pancernik  ma przypominać zarówno dzieciom jak i rodzicom, o każdorazowym stosowaniu fotelików bezpieczeństwa i zapinaniu pasów.

 

Policja przypomina - każde dziecko w wieku do 12 lat  i nieprzekraczające 150 cm wzrostu ma obowiązek jazdy w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.