Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

59 Rajd Wisły (mapa wyłączonych odcinków dróg)

Od 24 do 26 maja na drogach powiatu cieszyńskiego odbędzie się 59 edycja Rajdu Wisły. Kilkudziesięciu policjantów oraz siły porządkowe organizatora imprezy - ponad 250 osób - będzie czuwać nad bezpieczeństwem uczestników rajdu na drogach dojazdowych i ...

Od 24 do 26 maja na drogach powiatu cieszyńskiego odbędzie się 59 edycja Rajdu Wisły. Kilkudziesięciu policjantów oraz siły porządkowe organizatora imprezy - ponad 250 osób - będzie czuwać nad bezpieczeństwem uczestników rajdu na drogach dojazdowych i na trasach odcinków specjalnych. Impreza spowoduje utrudnienia w związku z czasowym wyłączeniem z ruchu dróg regionu. Zachęcamy do zapoznania się z mapą utrudnień w ruchu na drogach.

Start 59 Rajdu Wisły zaplanowano w piątek o godz. 19.00 na Placu Hoffa w Wiśle.Całkowita długość rajdu to ok. 580 km i została wytyczona na terenie powiatów cieszyńskiego, jastrzębskiego i pszczyńskiego. Meta rajdu w niedzielę o 16.30 na terenie Amfiteatru "Pod Skocznią" w Istebnej. Impreza spowoduje utrudnienia w ruchu w związku z całkowitym zamknięciem dróg na odcinkach specjalnych.
W powiecie cieszyńskim zawodnicy będą pokonywać następujące odcinki specjalne rajdu:

 

piątek 24 maja – w godzinach 11.00 – 17.00 przeprowadzony zostanie odcinek testowy przy Kompleksie "Zagroń" w Istebnej. Zostanie zamknięty fragment drogi w kierunku Istebnej Deje.

 

sobota 25 maja

  • OS 1 i 4 Cisownica - odcinek zostanie wyłączony z ruchu w godzinach 7.30 – 16.00,
  • OS 3 i 6 Zamarski - odcinek zostanie wyłączony z ruchu w godzinach 9.30 – 17.30.

 

niedziela 26 maja

  • OS 7,10,12 Kubalonka - odcinek zostanie wyłączony z ruchu w godzinach 7.20 – 18.30,
  • OS 8,11,13 Dobka - odcinek zostanie wyłączony z ruchu w godzinach 7.40 – 18.50,
  • OS 9 i 14 Ochaby - odcinek zostanie wyłączony z ruchu w godzinach 8.30 – 16.00.


Odpowiedzialnym za całość zabezpieczenia policyjnego jest Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie asp. Łukasz Godula (nr tel. 798031252).
Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy będzie czuwać kilkudziesięciu policjantów drogówki i prewencji, a także ponad 250 osób zapewnionych przez organizatora. Zabezpieczenie medyczne zapewni służba pogotowia ratunkowego.

Zastępca Naczelnika cieszyńskiej drogówki asp. Łukasz Godula apeluje do osób korzystających z dróg w rejonie trasy rajdu o zachowanie ostrożności i bezwzględne przestrzeganie poleceń policjantów i innych służb biorących udział w zabezpieczeniu rajdu.
Zachęcamy do zapoznania się z utrudnieniami w ruchu związanymi z czasowym wyłączeniem ruchu na drogach powiatu cieszyńskiego. Poniżej prezentujemy opracowane przez policjantów mapy przejazdu uczestników rajdu.