Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Zabezpieczali Rajd Wisły

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze straży pożarnej, kilkanaście załóg pogotowia ratunkowego oraz siły porządkowe organizatora imprezy - ponad 250 osób – czuwało nad bezpieczeństwem uczestników Rajdu Wisły na drogach dojazdowych...

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze straży pożarnej, kilkanaście załóg pogotowia ratunkowego oraz siły porządkowe organizatora imprezy - ponad 250 osób – czuwało nad bezpieczeństwem uczestników Rajdu Wisły na drogach dojazdowych i na trasach odcinków specjalnych. Dzięki zaangażowaniu i dobrej współpracy wszystkich służb impreza przebiegła bez zakłóceń.

Ceremonię startu 59 Rajdu Wisły odbyła się w piątek, 24 maja od godz. 19.00 na Placu Hoffa w Wiśle. Wcześniej, w godzinach. 11.00-16.00 na zamkniętym fragmencie drogi przy Kompleksie Zagroń w Istebnej przeprowadzony został odcinek testowy. Całkowita długość rajdu wynosiła ok. 580 km i została wytyczona na terenie powiatów cieszyńskiego, jastrzębskiego i pszczyńskiego. Podczas pierwszego etapu w sobotę rywalizacja toczyła się na odcinkach specjalnych Cisownica, Bzie i Zamarski.W niedzielę zgodnie z harmonogramem zmagania rajdowców odbyły się na odcinkach Kubalonka, Dobka i Ochaby. Odpowiedzialnym za całość zabezpieczenia policyjnego był Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie asp. Łukasz Godula. Dzięki właściwej współpracy wszystkich służb, Rajd Wisły przebiegł sprawnie i bez wydarzeń, które mogłyby zakłócić program imprezy.