Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Trwają eliminacje Turnieju BRD w powiecie cieszyńskim

W powiecie cieszyńskim trwają eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Kolejny sprawdzian wiedzy i umiejętności odbył się dzisiaj w gminie Istebna. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali policjanci wydziału ruchu drogowego.

Początkiem tygodnia policjanci cieszyńskiej drogówki rozpoczęli eliminacje międzyszkolne dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum powiatu cieszyńskiego. W poniedziałek 6 marca inauguracja Turnieju BRD odbyła się w Ustroniu. We wtorek w Skoczowie. Kolejno środę w Drogomyślu. Wczoraj zmagania uczestników poszczególnych konkurencji odbyły się w Wiśle, a dzisiaj przed południem w Istebnej. Do  turnieju przystąpili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum. Każdą ze szkół reprezentowała jedna drużyna. W grupie gimnazjów drużyny składały się z trzech osób. Z kolei szkoły podstawowe reprezentowała czteroosobowa grupa uczniów. Uczestnicy rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i sprawdzali swoje umiejętności z jazdy rowerem po torze przeszkód. Wszystkie konkurencje przeprowadzono po czujnym okiem aspiranta sztabowego Grzegorza Hanzla, a także opiekunów drużyn.

Poniżej zamieszczamy aktualne zestawienie drużyn po przeprowadzeniu eliminacji w gminach Ustroń, Skoczów, Strumień, Wisła oraz Istebna: 

Szkoły Podstawowe:

1. SP 6 Ustroń
2. SP Nr 4 Wisła
3. SP 3 Skoczów
4. SP Drogomyśl
5. SP Istebna
6. SP Nr 5 Wisła
 

Gimnazjum:

1. Nr 1 Skoczów
2. Wisła
3. Nr 2 Ustroń
4. Istebna
5. Nr 4 Skoczów
6. Drogomyśl

Do finału powiatowego awansuje tylko 6 szkół podstawowych i 6 gimnazjum po przeprowadzeniu eliminacji we wszystkich gminach powiatu, które zgłosiły drużyny do turnieju.