Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Turniej BRD w powiecie cieszyńskim

Policjanci z cieszyńskiej drogówki przeprowadzili eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym. Podczas konkursu wyłoniono dwie drużyny, które przeszły do finału turnieju okręgowego. W tym roku zmagania uczestników turnieju odbyły się w Gimnazjum w Kończycach Wielkich.

Do eliminacji jubileuszowego 40 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przystąpili uczniowie 6 szkół podstawowych i 6 gimnazjalnych z powiatu cieszyńskiego. Zmagania uczestników turnieju odbyły się w sobotę 8 kwietnia w Gimnazjum w Kończycach Wielkich. Każdą ze szkół reprezentowała jedna drużyna. W grupie gimnazjów drużyny składały się z trzech osób. Z kolei szkoły podstawowe reprezentowała czteroosobowa grupa uczniów. Rozgrywki rozpoczęły się testem ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie uczestnicy pokonali na rowerze tor przeszkód i miasteczko ruchu drogowego.
Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali policjanci wydziału ruchu drogowego: kom. Jarosław Puchałka, podkom: Łukasz Godula i asp.szt. Grzegorz Hanzel. Konkurencje pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził ratownik Janusz Głaz. Konkurencje miasteczko ruchu drogowego oceniał asp. sztab. w st. spocz. Jerzy Górny. Sędzią Głównym turnieju był asp. sztab. w st. spocz. Ireneusz Korzonek.

Najlepszą drużyną wśród szkół podstawowych okazałą się grupa uczniów z Kończyc Wielkich, a w kolejnej kategorii zwyciężyła młodzież z Gimnazjum Nr 2 W Ustroniu.

Poniżej prezentujemy wyniki turnieju powiatowego:

Szkoły Podstawowe:

1. SP Kończyce Wielkie
2. SP Nr 4 Wisła
3. SP Zebrzydowice
4. SP Nr 6 Ustroń
5. SP Nr 3 Skoczów
6. SP Pogwizdów

Gimnazjum:

1. Ustroń Nr 2
2. Kończyce Wielkie
3. Wisła Nr 1
4. Dębowiec
5. Istebna
6. Skoczów Nr 1

Wszystkie drużyny odebrały puchary, dyplomy i upominki z rąk Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego i jego zastępcy, Prezesa i członków Zarządu Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wójta Gminy Hażlach i Przewodniczącego Rady Gminy w Hażachu.

Zwycięskie drużyny z Kończyc Wielkich awansowały do kolejnego etapu - okręgowego, który odbędzie się w Mazańcowicach.

Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć z turnieju BRD

Opis filmu: Bezbłędna jazda w wykonaniu ucznia Gimnazjum Nr 2 w Ustroniu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.57 MB)