Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

"Kręci mnie bezpieczeństwo"... na rowerze

W sobotę i niedzielę w Wiśle odbył się Road Maraton „Pętla Beskidzka”. W imprezie uczestniczyli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji, którzy na starcie wyścigu wystawili namiot profilaktyczny dla miłośników dwóch kółek. Inicjatywa odbywała się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W sobotę policjanci z cieszyńskiej drogówki podczas imprezy Road Maraton „Pętla Beskidzka” przeprowadzili działania profilaktyczne skierowane dla miłośników dwóch kółek. Mundurowi na starcie wyścigu usytuowanej na placu Hoffa w Wiśle wystawili namiot profilaktyczny. Każdy z odwiedzających policyjne stoisko otrzymywał cenne porady na temat bezpiecznego poruszania rowerem się po drogach. Stróże prawa rozdawali ulotki i zapoznawali wszystkich z aktualnym przepisami ruchu drogowego. Policjanci wręczyli kilkadziesiąt elementów odblaskowych i kodeksy drogowe dla dzieci.

Akcja miała na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są rowerzyści, ale także do wzrostu świadomości wszystkich uczestników ruchu w zakresie bezpiecznego użytkowania dróg.

W całym kraju w 2016 roku rowerzyści uczestniczyli w 4 737 wypadkach drogowych, w których zginęło 271 rowerzystów, a rannych zostało 4 298 osób.

W okresie od stycznia do maja 2017 roku rowerzyści uczestniczyli w 2628 wypadkach, w których zginęło 138 rowerzystów a 2379 zostało rannych. Najczęstszymi przyczynami tych zdarzeń było nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu, a ponadto nieprawidłowe wykonywanie manewru skrętu i niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

Inicjatywa policjantów odbywała się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 29.75 MB)