Mundurowi w czasie wolnym od służby

6 Bieg Służb Mundurowych o Mistrzostwo Wielkopolski

Data publikacji 11.05.2018

Serdecznie zapraszamy wszystkich funkcjonariuszy do udziały w biegu służb mundurowych, który odbędzie się 25 sierpnia w Koninie. Rywalizować będzie można na dystansie 10 km.

6 Bieg Służb Mundurowych o Mistrzostwo Wielkopolski na dystansie 10 km tradycyjnie odbędzie się w Rzgowie w dniu 25 sierpnia 2018 r. o godz. 14.00. Start i Meta Biegu znajdują się przy Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzgowie. Trasa biegnie malowniczymi zakątkami Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego. Będzie ona oznaczona co 1 km i zabezpieczona przez funkcjonariuszy policji, ochotniczej straży pożarnej oraz wykwalifikowaną pomoc medyczną. Na trasie będą znajdowały się dwa punkty z wodą.

 

INFORMATOR 

1. Biuro zawodów w Gimnazjum Polskich Noblistów w Rzgowie (ul. Plac Stuczyńskich 5) czynne będzie w dniu 25.08.2018r. w godzinach 11.30-13.30. W tym czasie zawodnicy muszą dokonać rejestracji oraz pobrać pakiet startowy. Zarejestrowanie się oznacza akceptację regulaminu 6 Biegu Służb Mundurowych o Mistrzostwo Wielkopolski.

2. Szatnia, parking oraz depozyt dla zawodników znajduje się również w Gimanzjum Polskich Noblistów w Rzgowie.

3. O godz. 13.40 na starcie Biegu (Plac przed Remizą OSP Rzgów - ok. 300 metrów od rejestracji) odbędzie się wspólna rozgrzewka. 

4. O godz. 14.00 - START 6 Biegu Służb Mundurowych o Mistrzostwo Wielkopolski.

5. Po ukończeniu Biegu zawodnik otrzymuje pamiątkowy medal i udaje się na posiłek regeneracyjny do Gimnazjum Polskich Noblistów w Rzgowie.

6. O godz. 16.00 na boisku Szkoły Podstawowej w Rzgowie (ul. Konińska 6) odbędzie sie wręczenie pucharów oraz losowanie nagród.

7. Pamietaj! Przy rejestracji uczestnik zobowiązany jest przedstawić dokument potwierdzający przynależność do jednej ze służb mundurowych, a w przypadku członków Ochotniczych Straży Pożarnych również wypełnionej deklaracji (dotyczącej długości członkostwa w OSP) pobranej ze strony internetowej biegu.

 

 W trakcie 6 Biegu Służb Mundurowych o Mistrzostwo Wielkopolski Zawodnicy rywalizować będą w następujących kategoriach:

Klasyfikacja 6 Biegu Służb Mundurowych o Mistrzostwo Wielkopolski:
- I miejsce (puchar Komendanta Głównego Policji)
- II miejsce (puchar Dowódcy 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Powidzu)
- III miejsce (puchar Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Koninie)
- najmłodszy uczestnik (puchar Wójta Gminy Rzgów)
- najstarszy uczestnik (puchar Przewodniczącego Rady Gminy Rzgów)
- najlepsza kobieta (puchar) 

  Klasyfikacja Policjantów

- I miejsce (puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu) - Mistrz Wielkopolski Policjantów

Klasyfikacja Strażaków
- I miejsce (puchar Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu) - Mistrz Wielkopolski funkjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej

Klasyfikacja Żołnierzy:
- I miejsce (puchar Dowódcy 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Powidzu) - Mistrz Wielkopolski Żołnierzy Wojska Polskiego

Klasyfikacja Ochotniczej Straży Pożarnej:
- I miejsce (puchar Prezesa Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Wojewódzka Wielkopolskiego) - Mistrz Wielkopolski członków OSP

 Klasyfikacja Strażników Granicznych
- I miejsce (puchar Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej) - Mistrz Wielkopolski funkcjonariuszy Straży Granicznej

 Klasyfikacja funkcjonariuszy Służby Więziennej
- I miejsce (puchar Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Poznaniu) -  Mistrz Wielkopolski funkcjonariuszy Służby Więziennej

Organizatorzy przewidują również medal dla każdego z uczestników, który ukończy Bieg oraz losowanie nagród dodatkowych.

Podczas 6 Biegu Służb Mundurowych odbędą się Dni Gminy Rzgów. W czasie trwania imprezy będą wręczane puchary i nagrody dla uczestników biegu. Wśród atrakcji będzie można znaleźć m. in. stoiska służb mundurowych, bezpłatne stoiska kulinarne KGW, bezpłatne atrakcje dla dzieci, występy artystyczne, koncert zespołu Girls oraz MEJK. Na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna. Przed biegiem i wczasie jego trwania planujemy zajęcia z animatorem dla dzieci osób biorących udział w biegu.  

Organizatorzy zachęcają Państwa do aktywnego udziału w Biegu oraz Pikniku wraz z rodzinami.

 

szczegóły pod linkiem organizatora biegmundurowych.eu