Mundurowi w czasie wolnym od służby

Mundurowi Dzieciom po raz dziesiąty!!!

Serdecznie zapraszamy 2 czerwca na Plac Zamkowy w Kończyc Małych, gdzie odbędzie się już po raz dziesiąty festyn z okazji Dnia Dziecka współorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Cieszynie i Komisariat Policji w Zebrzydowicach.

W tym roku już po raz dziesiąty mamy przyjemność i zaszczyt współtworzyć jedyny taki festyn, w którym to przedstawiciele służb mundurowych tak licznie stawiają się w jednym miejscu aby służyć najmłodszym. Na placu zamku w Kończycach Małych będą przedstawiciele Policji, Służby Więziennej, Straży Pożarnej, Straży Leśnej, PCK, Straży Miejskiej z Jastrzębia Zdroju, Wojska Polskiego... W trakcie festynu będzie można skorzystać z możliwości przymierzenia elementów umundurowania, usiąść za kierownicą radiowozu, na policyjnym motocyklu, zobaczyć broń prezentowaną przez  Służbę Więzienną, zbudować dom z drewna i skorzystać z wielu innych, bardzo ciekawych atrakcji. W ramach akcji "Jedź z głową" organizowanej przy współudziale Stowarzyszenia i Promocji Rozwoju Ustronia, Wojewódzkiego ośrodka Ruchu Drogowego i Wydziały Ruchu Drogowego z cieszyńskiej komendy dorosłe dzieci ( czyli wszyscy) będą mogły sprawdzić, jak czuje się kierowca samochodu w trakcie "dachowania" lub podczas zderzenia z innym pojazdem  korzystając ze specjalnych symulatorów. Poza tym każdy będzie mógł zapoznać się z historią Policji Polskiej odwiedzając specjalnie przygotowane na tą okazję odwzorowane, autentyczne stanowisko policjanta z okresu międzywojennego. Będzie też, jak co roku, możliwość obejrzenia historii pożarnictwa prezentowanej przez Straż Pożarną.

Nie sposób opisać wszystkich przygotowanych atrakcji, dlatego też bardzo serdecznie zapraszamy całe rodziny do skorzystania ze wszystkich atrakcji, które są bezpłatne. Tak jak i grochówka :)  dla każdego chętnego...