Mundurowi w czasie wolnym od służby

Puchar w rękach policjanta

19 stycznia w jednym z chorzowskich hoteli odbyła się gala, na której podsumowano sezon 2018 w katowickim okręgu Polskiego Związku Motorowego. Podczas tej uroczystości zwycięzcom wręczono puchary za rezultaty osiągnięte w Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska sezonie 2018. Wśród zwycięzców był policjant z Cieszyna podkom. Łukasza Godula.

Podczas gali puchary za triumf w Pucharze Peugeota i Citroena wręczono zgodnie z końcową klasyfikacją tej kategorii. Na pierwszym miejscu ze znaczną przewagą nad rywalami znalazł się duet- Łukasz Godula i Daniel Nowak.  O sukcesach i pracy zastępcy naczelnika cieszyńskiej drogówki podkom. Łukasza Goduli informowaliśmy już na naszych stronach w artykułach „Rajdowiec z drogówki”, „Policjanci zabezpieczali 44.Rajd „Cieszyńskiej Barbórki” oraz „Kajto: „Zróbmy tak, żeby to było modne!

Poniżej tabela końcowa sezonu w klasyfikacji pucharowej:

1. Łukasz Godula/Daniel Nowak 130 pkt.
2. Szymon Kalczyński/Mieczysław Kalczyński 96 pkt.
3. Bartłomiej Bębenek/Grzegorz Bębenek 88 pkt.

Przypomnijmy, że podkom. Łukasz Godula na co dzień pełni służbę jako Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie. Dba o to, by na drogach powiatu było bezpiecznie. W czasie wolnym realizuje swoje sportowe marzenia - rajdy samochodowe. W 2002 roku wraz z Aleksandrem Raczyńskim zostali II wicemistrzami Polski, w klasie pucharowej Seicento Sporting. Po tym sukcesie poświęcając się obowiązkom rodzinnym i zawodowym nie uczestniczył regularnie w rajdach, ale pasji nie porzucił. Do ścigania się powrócił na dobre w 2016 roku. W 2017 roku zakończył sezon jako II Wicemistrz Śląska w klasie Puchar Peugeot & Citroen. A ten sezon? Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska.

Łukasz Godula służy w policji od 22 lat i ma bogate doświadczenie zawodowe. Jego kariera zawodowa na początku związana była z garnizonem pszczyńskim i następnie bielskim, gdzie pracował m. in. jako dzielnicowy w komisariacie policji w Czechowicach Dziedzicach. Służbę pełnił także w pionie kryminalnym. Następnie, w 2000 r., przeniósł się do Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bielsku Białej, gdzie pracował do 2013 r.  Karierę w bielskiej drogówce rozpoczynał od najniższych szczebli, m.in. pełnił służbę w patrolu, a także zajmował się obsługą zdarzeń drogowych. Przez kilka następnych lat zajmował się analizami i statystyką ruchu drogowego. Ukończył szkolenie specjalistyczne oraz wiele innych kursów doskonalących pracę policjanta. O tym ,że stale się rozwija świadczył fakt, że sukcesywnie uzyskiwał coraz lepsze wynik w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Ruchu Drogowego - w 2004 zajął dziesiąte miejsce, by rok później być już na miejscu siódmym. W 2007 roku stanął na podium tego prestiżowego konkursu zajmując trzecie miejsce.

Policjantowi z motoryzacyjną pasją życzymy powodzenia i kolejnych sukcesów!