Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów nr 26

Święto Policji w cieszyńskim garnizonie

Data publikacji 16.07.2019

11 lipca w Domu Narodowym w Cieszynie miały miejsce uroczyste obchody Święta Policji cieszyńskiego garnizonu. W tym roku były one szczególne, bowiem mundurowi świętowali 100 rocznicę powstania Policji Państwowej. Zaproszony na uroczystość Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Justyński w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie wręczał funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

W dniu 11 07.2019r w Domu Narodowym w Cieszynie miały miejsce uroczyste obchody Święta Policji na Śląsku Cieszyńskim. W uroczystości oprócz licznie zebranych policjantów i pracowników cywilnych garnizonu cieszyńskiego  uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński, Wicewojewoda  Jan Chrząszcz, Starosta Powiatu Cieszyńskiego -Mieczysław Szczurek. Zaproszeni zostali również przedstawiciele władz samorządowych miast i gmin w powiecie cieszyńskim, przedstawiciele  prokuratury, sądu, komendanci służb mundurowych, delegacja Policji z Republiki Czech, przedstawiciele  instytucji i urzędów z którymi Policja współpracuje na co dzień  Zaproszona została również delegacja emerytów i rencistów policyjnych . W swoim wystąpieniu Komendant Powiatowy Policji insp. Jacek Bąk złożył emerytom życzenia  oraz podziękowania za lata służby. Ze strony emerytów skupionych w cieszyńskim Kole Emerytów i Rencistów Policyjnych życzenia na ręce Komendanta dla policjantów i pracowników cywilnych przekazali Józef Hanzel i Janusz Picha.

Po uroczystej zbiórce w Domu Narodowym uczestnicy wraz z mieszkańcami Cieszyna zostali zaproszeni na cieszyński Rynek, gdzie miały miejsce liczne atrakcje związane z działaniami policji i służb współpracujących.

JH