Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów nr 26

Dzień Seniora Policyjnego

Data publikacji 30.07.2019

W piątek 26 lipca 2019 r. w jednym w cieszyńskich lokali spotkała się liczna grupa emerytów i rencistów policyjnych cieszyńskiego Koła Emerytów i Rencistów Policyjnych. Towarzyszyli im sympatycy oraz rodziny. Okazją do spotkania był obchodzony 16 lipca Dzień Seniora Policyjnego oraz 100. rocznica powołania Policji Państwowej.

Dzień Seniora Policyjnego oraz 100. rocznica powołania Policji Państwowej  to główne wydarzenia, które zgromadziły liczną grupę policyjnych emerytów oraz zaproszonych na obiad gości podczas spotkania, które odbyło się w piątek, 26 lipca. Jubileusz 100-lecia Policji, czyli święto wszystkich policjantów, tych w czynnej służbie, jak i tych emerytowanych, był  okazją do wspomnienia uroczystych obchodów tego wydarzenia w cieszyńskim garnizonie. Jak co roku, również i w tym, policyjni emeryci uczestniczyli w uroczystości i składali gratulacje oraz życzenia policjantom. Piątkowe spotkanie było z kolei okazją, aby złożyć życzenia emerytom. Nie zapomniał o tym Komendant Powiatowy Policji insp Jacek Bąk, który podczas przemówienia podkreślał, jak ważne jest doświadczenie i umiejętności, które policjant nabywa podczas lat pracy, przede wszystkim czerpiąc z doświadczenia starszych kolegów i koleżanek. Zabierając głos podczas potkania podziękował za zaproszenie oraz za włożony podczas służby trud i naukę kolejnych pokoleń mundurowych. Życzył wielu lat zdrowia. Do życzeń dla seniorów dołączył się również prezes Koła - Józef Hanzel, który składał im życzenia długich lat życia w zdrowiu, bez zmartwień. Tego samego emerytowanym policjantom życzył również przedstawiciel Zarządu Wojewódzkiego, a zarazem opiekun Koła Bogdan  Żabiński.

Spotkanie było również okazją do wręczenia w sposób uroczysty kolejnej legitymacji członkowskiej. Ponad to zebrani przyjęli propozycję zorganizowania podobnego spotkania w grudniu, przed świętami Bożego  Narodzenia i u progu Nowego Roku, a także zorganizowania trzydniowej wycieczki -Zamość i Roztocze w miesiącu maju 2020 r