Wiadomości

Inauguracja akcji „Bezpieczna droga do szkoły” z Adamem Małyszem

Data publikacji 01.09.2020

Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 22 w Tychach oraz na stadionie GKS-u Tychy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zainaugurują akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas briefingu prasowego mundurowi m.in. przedstawią założenia akcji oraz przekażą informacje, w jaki sposób w szkołach prowadzone będą prelekcje dotyczące zasad bezpieczeństwa na drodze. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Adam Małysz. Zapraszamy przedstawicieli mediów na spotkanie inauguracyjne.

Dzisiaj w Tychach odbędzie się inauguracja policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” z gościnnym udziałem Adama Małysza. O godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej nr 22 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach spotkają się z przedstawicielami mediów. Mundurowi przestawią założenia akcji i poinformują, w jaki sposób w szkołach prowadzone będą prelekcje dot. zasad bezpieczeństwa na drodze. Podczas briefingu prasowego policjanci podsumują także bezpieczeństwo na drogach województwa śląskiego w związku z zakończeniem tegorocznych letnich wakacji. Spotkanie będzie również okazją do przeprowadzenia krótkiej prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa dzieci, które od 7 roku życia mogą samodzielnie korzystać z dróg.

Natomiast o godz. 10.00 inauguracja przeniesie się na stadion GKS-u Tychy, a w wydarzeniu będą uczestniczyć uczniowie szkół o profilu sportowym.