Policjanci zabezpieczali znaleziony niewybuch - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Policjanci zabezpieczali znaleziony niewybuch

Data publikacji 23.04.2015

Przez kilkanaście godzin policjanci i strażacy z zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu z czasów II wojny światowej. Zamknięto drogę wojewódzką nr 937 i odwołano zajęcia w szkole. W środę niebezpieczne znalezisko wykopał mężczyzna podczas prac ziemnych na prywatnej posesji w Kończycach Małych. Na drugi dzień saperzy zabrali niewybuch na wojskowy poligon.

Wczoraj tuż po 19.00 zebrzydowiccy policjanci zostali powiadomieni o znalezieniu niewybuchu na prywatnej posesji w Kończycach Małych przy ul Jagiellońskiej. Jak się później okazało, był to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Z uwagi na bliskie sąsiedztwo budynków mieszkalnych, szkoły i drogi policjanci podjęli natychmiastową decycję o zamknięciu odcinka DW 937 w obu kierunkach. Zostały wprowadzone objazdy. Przez kilkanaście godzin policjanci z Zebrzydowic i cieszyńskiej drogówki kierowali ruchem na zamkniętym odcinku drogi. Mundurowych wspierali strażacy miejscowej OSP. Funkcjonariusze powiadomili władze samorządowe o konieczności odwołania dzisiejszych zajęć w szkole. Stróże prawa zarządzili ewakuację dwóch budynków, jednakże mieszkańcy pozostali w domach na własną odpowiedzialność.

Dziś przed południem znaleziskiem zajęli się żołnierze z gliwickiej jednostki specjalnej. Około 11.00 saperzy zabrali pocisk, który wkrótce zostanie zdetonowany na poligonie. Ruch na DW 937 został przywrócony.

 

Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...