Dobiega końca policyjna akcja "Znicz 2017" - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Dobiega końca policyjna akcja "Znicz 2017"

Data publikacji 02.11.2017

Dwóch pijanych kierowców, siedemnaście kolizji i jeden wypadek, w którym jedna osoba została ranna – tak wygląda wstępny bilans działań "Znicz 2017" na drogach powiatu cieszyńskiego. Rozpoczęta w piątek policyjna akcja zakończy się dziś w nocy. Już teraz podsumowaliśmy dotychczasowe działania policjantów w garnizonie cieszyńskim. Apelujemy o bezpieczną, odpowiedzialną i ostrożną jazdę. Pieszym przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym.

W piątek 27 października o 6.00 rano policjanci w powiecie cieszyńskim rozpoczęli działania „Znicz 2017”. Akcja zakończy się dziś o 22.00. W tym czasie nad zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańców czuwało łącznie ponad 200 policjantów z wydziałów ruchu drogowego, prewencji i kryminalnego, którzy byli wspierani przez strażników miejskich oraz funkcjonariuszy inspekcji transportu drogowego i straży granicznej. Policjanci pojawiali się w newralgicznych miejscach i w razie potrzeby kierowali ruchem. Mundurowi patrolowali również rejony cmentarzy, a także parkingi, gdzie odwiedzający groby zostawili swoje samochody. Podczas wzmożonych kontroli funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Kontrolowali również prędkość jazdy oraz stan trzeźwości kierujących.

Do tej pory policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Na drogach doszło do 17 kolizji. Odnotowano także 1 wypadek, w którym 1 osoba została ranna. Do tego zdarzenia doszło w poniedziałek około 12.30 na ulicy Barteczka w Cieszynie. 43-letni kierowca opla potrącił  26-letniego mężczyznę wykonującego prace porządkowe na drodze. Ranny pieszy z urazem nogi trafił do szpitala. Okoliczności wypadku wyjaśniają cieszyńscy kryminalni.

  • policyjna akcja "Znicz 2017", radiowozy na drodze
  • policyjna akcja "Znicz 2017", radiowozy na drodze
  • policyjna akcja "Znicz 2017", radiowozy na drodze