Zapraszamy na Czantorię! - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Zapraszamy na Czantorię!

Data publikacji 12.02.2019

Dziś o godz.10 na stoku Czantorii kolejne spotkanie z cieszyńskimi policjantami. W związku z kampanią MSWiA pod nazwą "Kręci mnie bezpieczeństwo... na stoku", mundurowi wraz ze Sznupkiem organizować będą dziś konkursy o bezpieczeństwie, w których udział może brać każdy chętny do dobrej zabawy. Do wygrania są oczywiście atrakcyjne nagrody. Policjanci niezmiennie zachęcać będą również do udziału w konkursie fotograficzno-plastycznym "Stok nie jest dla bałwanów".

Policjanci z Cieszyna wspólnie z  instruktorami narciarstwa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz ratownikami GOPR-u kontynuują akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Organizować będą dziś konkursy, gry i zabawy o tematyce bezpiecznego wypoczynku w Ustroniu, na stoku Czantorii. Wszystkie zabawy nawiązywać będą do dekalogu FIS dotyczącego bezpieczeństwa na stoku. Za prawidłowe odpowiedzi na pytania uczestnicy mogą wygrać bardzo atrakcyjne nagrody – kaski narciarskie. Policjantom i ratownikom w akcji towarzyszyć będzie Sznurek, który będzie pomagał mundurowym rozdawać nagrody oraz upominki dla dzieci, a także elementy odblaskowe oraz informacje zawierające dekalog dobrych zachowań na stoku. W konkursach, grach i zabawach może wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Aby wygrać jedną z atrakcyjnych nagród, należy po prostu właściwie odpowiedzieć na pytania związane z bezpieczeństwem na stoku.

Przypominamy, że nadal trwa konkurs fotograficzno-plastyczny "Stok nie jest dla bałwanów". Zachęcamy wszystkich  do udziału w konkursie, gdyż pozostał niespełna miesiąc, by nadesłać prace konkursowe na zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS pn. „Stok nie jest dla bałwanów”. Organizatorem konkursu jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Stołeczna Grupa Wojewódzka IPA oraz Fundacja PZU. 

W konkursie mogą wziąć udział prace wykonane indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie do 3 osób) w dwóch kategoriach wiekowych:

  1. kat. I - wiek: 5-10 lat (rysunek, fotografia),
  2. kat. II - wiek: 11-16 lat (plakat, fotografia).

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 1 marca 2019 r. pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub pracy fotograficznej pozwalającej na utrwalenie obrazu na arkuszu o formacie A3 i przesłanie jej na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia podpisaną przez opiekuna prawnego.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 8 marca 2019 r.

Zapraszamy do udziału. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

  Plakat konkursowy