Potrącenie pieszego w Ustroniu - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Wiadomości

Potrącenie pieszego w Ustroniu

Data publikacji 12.04.2019

Dziś w południe, w Ustroniu na ulicy Cieszyńskiej miał miejsce wypadek drogowy. Przechodzącego przez jednię mężczyznę potrąciła kierująca fordem kobieta. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności – zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych, a także o dostosowanie prędkości nie tylko do obowiązujących przepisów, ale i panujących warunków na drodze.

Do zdarzenia doszło w południe, w Ustroniu na ul. Cieszyńskiej. Według wstępnych ustaleń, przechodzący przez jednię na oznakowanym przejściu dla pieszych mężczyzna został potrącony przez forda, którym kierowała 33-letnia mieszkanka Mikołowa.  72-letni mieszkaniec gminy Goleszów został przewieziony do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie poszukują świadków tego zdarzenia Wszelkie informacje o zdarzeniu proszę kierować do Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie– tel 33 8516200 lub na bezpłatny nr alarmowy 112,997.

Apelujemy do wszystkich kierowców o ściągnięcie nogi z gazu i zachowanie szczególnej ostrożności – zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych, a także o dostosowanie prędkości nie tylko do obowiązujących przepisów, ale i panujących warunków na drodze. Do pieszych zwracamy się z apelem, aby przechodząc przez jednię bezwzględnie upewnili się, czy nic im nie zagraża i mogą bezpiecznie, dla siebie samych jak i innych uczestników ruchu drogowego, przejść na drugą stronę jezdni.