Wiadomości

„Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” – działania policjantów

Data publikacji 17.06.2019

Wakacje tuż, tuż… Policjanci z Cieszyna nadal prowadzą działania informacyjno-edukacyjne w ramach Kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” i będą kontynuować je do końca wakacji. Mundurowi udzielają rad, ostrzegają i uczą jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i korzystać z jej uroków, unikając potencjalnych zagrożeń.

Policjant z cieszyńskiej komendy – asp. szt. Tomasz Pszczółka, zorganizował wspólnie z dzielnicowym skoczowskiego komisariatu asp.szt. Adrianem Kornasem działania informacyjno-edukacyjne na terenie szkół podstawowych w Kiczycach i Górkach Wielkich. Akcja została przeprowadzona w ramach Kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”. Działania profilaktyczne zostały skierowane zarówno dla dzieci i młodzieży, jak również dla dorosłych. Policjant omawiał z najmłodszymi temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, a w szczególności wypoczynku nad wodą. Policjanci ostrzegali przed brawurą oraz zagrożeniem związanym z zażywaniem środków odurzających, a także co zrobić, gdy się zgubimy lub potrzebujemy szybkiej pomocy.

Policjanci rozmawiają nie tylko z uczniami, ale również z dorosłymi  zwracając uwagę rodzicom i opiekunom na konieczność stałego pilnowania małych dzieci i przypominania im zasad bezpiecznego przebywania nad wodą. Wakacje się zaczynają, sporo osób decyduje się na odpoczynek nad wodą. Mimo, że jest to okres beztroski, powinniśmy jednak zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz naszych najbliższych. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu.  

Przed nami kolejne ciepłe dni. Wielu z nas wybiera wypoczynek nad wodą, jednakże często ignoruje zasady bezpieczeństwa, których nieprzestrzeganie może prowadzić do tragedii. Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą.