Wiadomości

Zdrowo i bezpiecznie w wakacje- bez narkotyków i dopalaczy

Data publikacji 01.07.2019

Policjanci cieszyńskiej komendy w ramach „Tygodnia Zdrowia" w Ustroniu spotkali się z mieszkańcami i turystami. Rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji oraz prowadzili profilaktykę dotyczącą dopalaczy i narkotyków w ramach kampanii pod nazwą "Narkotyki i dopalacze zabijają", która jest przedsięwzięciem MSWiA, organizowanym w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.

Hasło kampanii „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” towarzyszy mundurowym podczas każdego spotkania, i to nie tylko z młodzieżą, ale również z dorosłymi. Wszystko po to , aby uświadomić czym są dopalacze i narkotyki, jak wielki stwarzają niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia każdego, kto po nie sięgnie. Policjanci podczas Tygodnia Zdrowia, który współorganizuje cieszyńska komenda, informowali, gdzie można otrzymać wsparcie, czym są narkotyki i dopalacze oraz jak je rozpoznać wykorzystując tzw. walizkę narkotykową.

Głównym celem „Tygodnia Zdrowia” jest  kształtowanie umiejętności dbania o własne zdrowie oraz społeczności, w której się żyje. Zachęcenie młodzieży i dorosłych do zapoznania się z zagadnieniami dotyczącymi zdrowego odżywiania oraz korzyściami płynącymi z aktywności fizycznej połączone jest z policyjną profilaktyką dotyczącą uświadomienia zagrożeń współczesnego świata związanych z substancjami psychoaktywnymi. .  

Podczas spotkania mundurowi w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” wykorzystywali sposobność, aby również porozmawiać o ważnych zasadach bezpieczeństwa dotyczących letniego wypoczynku, w szczególności tego spędzanego nad wodą. Podkreślali jak ważne jest zachowanie rozsądku podczas kąpieli, przypominali podstawowe zasady bezpieczeństwa. Mowa byłą również o poruszaniu się po drogach i dlaczego tak ważne jest używanie odblasków. Funkcjonariusze doradzali jak zachować się w sytuacji, gdy jest się świadkiem wypadku. Dużo uwagi poświęcali też omówieniu, jak i w co powinien być wyposażony  rower, aby móc bezpiecznie nim jeździć.

  • turyści przy radiowozie policyjnym oglądają ulotki i pozują do zdjęcia
  • turyści przy radiowozie policyjnym oglądają ulotki i pozują do zdjęcia
  • turyści przy radiowozie policyjnym oglądają ulotki i pozują do zdjęcia
  • turyści przy radiowozie policyjnym oglądają ulotki i pozują do zdjęcia
  • walizka profilaktyki antynarkotykowej
  • plakat informacyjny