Wiadomości

Mieszkaniec Cieszyna zatrzymał pijanego kierowcę TIR-a

Data publikacji 19.09.2019

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał mieszkaniec Cieszyna, który w takim stanie wsiadł za kierownicę i prowadził TIR-a. Jego podróż została przerwana przez świadka, który zauważył problemy kierowcy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Mężczyzna zatrzymał pijanego kierowcę i przekazał w ręce policjantów. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Pijani kierowcy poruszający się po drogach stwarzają ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, dlatego policjanci konsekwentnie eliminują ich z dalszej jazdy. Coraz częściej w tych działaniach funkcjonariusze wspierani są przez obywateli, którzy wzorowo reagują i informują policję o podejrzanych zachowaniach kierowców, którzy mogą być pod wpływem alkoholu czy też narkotyków. Tak też postąpił mężczyzna, który we wtorkowe popołudnie w Goleszowie na ul. Ustrońskiej zauważył i zatrzymał pijanego kierowcę ciężarówki. Zgłaszającego zaniepokoił tor jazdy jadącego przed nim tira. Poinformował o tym policję, wyprzedził TIR-a, a gdy ten zatrzymał pojazd, zgłaszający natychmiast zareagował i zabrał mu kluczyki od samochodu. W obywatelskim zatrzymaniu kompletnie pijanego kierowcy pomogli mu dwaj inni świadkowie zdarzenia, mieszkańcy naszego powiatu, którzy widząc całą sytuację dopilnowali, aby kierowca TIR-a nie uciekł i trafił w ręce policjantów. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w organizmie 50-letniego kierującego ciężarówką ponad 3 promile.

Dzięki postawie, jaką zaprezentowali świadkowie, udaje się wyeliminować z ruchu drogowego osoby, które mają problem z przestrzeganiem przepisów. Dziękujemy  za tak szybką reakcję na zagrożenie oraz  profesjonalne zachowanie, które przyczyniło się do zatrzymania pijanego kierującego. Bez tak zdecydowanej reakcji pijany kierowca mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Postawa ta  jest godna naśladowania. Mamy nadzieję, że będzie wzorem i motywacją dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.

Kampania "Nie reagujesz – akceptujesz!" trwa!

Przypominamy, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna "Nie reagujesz – akceptujesz!". Dzięki Państwa współpracy wiele razy zatrzymano już sprawców  m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym powiecie. 

Apelujemy, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. W ten sposób wszyscy wspólnie dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych. Wystarczy zadzwonić na numer 112 i powiadomić najbliższą jednostkę policji o naszych podejrzeniach. Policjanci sprawdzą każdy sygnał. Być może nasza reakcja pozwoli uniknąć tragedii !