Wiadomości

(Nie)Zwykłe podziękowania dla policjantów z Zebrzydowic

Data publikacji 10.07.2020

Miła niespodzianka spotkała policjantów z Zebrzydowic w ostatnim dniu „nietypowych odwiedzin” u jednej z rodzin przebywającej w kwarantannie. Po zakończonej kontroli do komisariatu wpłynęły podziękowania. Ten najprostszy sposób docenienia codziennej służby policjantów jest jednocześnie przykładem tego, że w każdej sprawie najważniejsza jest współpraca i zrozumienie sytuacji każdej ze stron.

Codziennie policjanci wspólnie z żołnierzami sprawdzają osoby przebywające w kwarantannie. To nie są tylko kontrole dotyczące stosowania się obywateli do przestrzeganych nakazów. Służby w trosce o te osoby sprawdzają również, czy rodzinom niczego nie brakuje. W każdy dzień odwiedzin pytają o stan ich zdrowia, czy potrzebują środków spożywczych, leków itp., jednocześnie zbierając informacje o tych brakach, które przekazują dalej celem ich realizacji przez właściwe organy.

Policjanci zapewniają, że z całych sił starają się podołać dodatkowym obowiązkom związanych ze zwalczaniem epidemii jakie zostały im przydzielone. I, tak jak każdy, cieszą się, gdy obywatele dostrzegają tę pracę.

Jedna z rodzin przebywająca w kwarantannie okazała swoją wdzięczność służbom w prosty, ale niezwykle serdeczny sposób- pisząc (nie)zwykły email. Krótki, prosty, ale niesamowicie treściwy :

„Witam. Wraz z całą rodziną przebywaliśmy na miesięcznej kwarantannie z powodu COVID. Chcieliśmy podziękować policji za codzienne patrole, które prowadzone były w sposób profesjonalny, aczkolwiek przepełnione sympatią, empatią oraz poczuciem humoru. Gratulacje i podziękowania dla takiego personelu. Serdecznie pozdrawiamy”.

Taki gest pokazuje nam to, że doceniacie naszą pracę, oraz to, że dobrze ją wypełnialiśmy podczas codziennych odwiedzin osób w kwarantannie. My też dziękujemy wszystkim tym, którzy współpracują, i z pełnym zrozumieniem, cierpliwością i wyrozumiałością podchodzą do wykonywanych przez mundurowych obowiązków i kontroli kwarantanny stosując się do przekazanych wytycznych. Prosta z pozoru, wydawać by się mogło, sprawa kontroli, wymaga z obu stron profesjonalizmu i pełnego zrozumienia.