Kampania "Nie reagujesz – akceptujesz!" trwa!

Mieszkaniec Cieszyna uniemożliwił jazdę nietrzeźwemu kierowcy

Data publikacji 18.09.2018

Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i kto wie jak zakończyłaby się następna podróż 25 - latka, gdyby nie zachowanie mieszkańca Cieszyna, który poinformował mundurowych o pijanym kierowcy i zabrał mu kluczyki uniemożliwiając jazdę samochodem.

W miniony weekend około godziny 1.30 w nocy na ulicy Bielskiej w Cieszynie mieszkaniec Cieszyna zatrzymał nietrzeźwego kierowcę i zabierając mu kluczyki z samochodu wezwał policję. 32- latek przejeżdżał obok przedszkola i zauważył nieoświetlony pojazd na jezdni. Zatrzymał się, żeby udzielić pomocy. Jak się okazało, była ona niepotrzebna. Za kierownicą znajdował się kompletnie nietrzeźwy 25- latek z naszego powiatu. Cieszynianin nie zastanawiając się poinformował o tym fakcie policję i zabrał klucze nietrzeźwemu kierowcy uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę.25 -letni mieszkaniec Ustronia został przebadany alkomatem miał ponad 1,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i przyznał się do popełnienia przestępstwa. Nieodpowiedzialny kierujący stracił już prawo jazdy, a za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.

Dziękujemy 32-letniemu mieszkańcowi Cieszyna za podjęcie zdecydowanych działań,  które przyczyniły się do zatrzymania pijanego kierującego. Bez Pana  właściwej reakcji pijany kierowca mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Postawa, jaką Pan  zaprezentował stanowi powód do dumy i jest godna naśladowania. Mamy nadzieję, że Pana zachowanie i postawa będzie wzorem i motywacją dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.

  • nagrody z emblematem kampani Nie reagujesz akceptujesz
  • nagrody z emblematem kampani Nie reagujesz akceptujesz