Zabezpieczali Tour de Pologne - 2011 Rok Pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

2011 Rok Pieszego

Zabezpieczali Tour de Pologne

Policjanci z cieszyńskiej drogówki oraz Szkoły Policji w Katowicach zabezpieczali wyścig Tour de Pologne. Trasa IV etapu, nad której bezpieczeństwem czuwali funkcjonariusze rozpoczęła się w Oświęcimiu i przebiegała przez Istebną, Wisłę, Ustroń aż do mety

Policjanci z cieszyńskiej drogówki oraz Szkoły Policji w Katowicach zabezpieczali wyścig Tour de Pologne. Trasa IV etapu, nad której bezpieczeństwem czuwali funkcjonariusze rozpoczęła się w Oświęcimiu i przebiegała przez Istebną, Wisłę, Ustroń aż do mety w Cieszynie.

W minioną środę odbył się IV etap Tour de Pologne, który przebiegał po drogach naszego powiatu. Wyścigi kolarskie zawsze cieszyły się wielką sympatią kibiców i nie inaczej było tym razem. Na całej trasie i mecie kibicowały kolarzom tłumy fanów tego sportu. Przygotowanie przedsięwzięcia realizowanego z takim rozmachem wymaga zaangażowania wielu ludzi. Odpowiedzialnym  za całość zabezpieczenia policyjnego był zastępca naczelnika cieszyńskiej drogówki asp. sztab. Ireneusz Korzonek. Nad bezpieczeństwem przejazdu kolarzy czuwało ponad 50-ciu policjantów z cieszyńskiej drogówki i prewencji. Policjantów z cieszyńskiej komendy wsparli słuchacze ze Szkoły Policji w Katowicach w liczbie 130 funkcjonariuszy. Czołówka peletonu jechała w eskorcie policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Ponadto trasę zabezpieczali Strażnicy Miejscy i strażacy z OSP.