III Festiwal Rowerowy - 2011 Rok Pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

2011 Rok Pieszego

III Festiwal Rowerowy

Policjanci z cieszyńskiej drogówki współorganizowali III Festiwal Rowerowy "Jedź z głową", który odbył się 13 sierpnia na ustrońskim Rynku. Podczas imprezy organizatorzy zapewnili uczestnikom wiele atrakcji takich jak prezentacje zawodowców,

Policjanci z cieszyńskiej drogówki współorganizowali III Festiwal Rowerowy "Jedź z głową", który odbył się 13 sierpnia na ustrońskim Rynku. Podczas imprezy organizatorzy zapewnili uczestnikom wiele atrakcji takich jak prezentacje zawodowców, wystawa zabytkowych rowerów, konkursy zręcznościowe, pokaz policyjnego sprzętu. Celem imprezy było propagowanie bezpieczeństwa wśród wszystkich mieszkańców regionu podczas poruszania się rowerem po drogach.

Po raz trzeci zorganizowano Festiwal Rowerowy w którym swój udział mocno zaakcentowali policjanci z cieszyńskiej drogówki. Podczas imprezy "Jedź z głową" uczestnicy mieli zapewnione liczne atrakcje m. in. wystawę zabytkowych rowerów, starych map i przewodników rowerowych oraz rowerowy tor przeszkód. Stróże prawa przeprowadzil egzaminy na kartę rowerową i motorowerową. Wielu chętnych znalazło się aby zdobyć swoje pierwsze uprawnienia do kierowania. Mundurowi zaprezentowali profesjonalny sprzęt  policyjny m.in. radiowozy i motocykle. Każdy, kto przyjechał swoim jednośladem na festiwal, otrzymał od mundurowych naklejkę fosforyzującą na rower aby poprawić ich widoczność na drodze.

 

Organizatorzy imprezy:

- Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Ustronia

- Urząd Miasta w Ustroniu

- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach

- Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie