Akcja NURD - 2011 Rok Pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

2011 Rok Pieszego

Akcja NURD

Dzisiaj na terenie powiatu cieszyńskiego policjanci z „drogówki” prowadzą akcję pod kryptonimem „NURD”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pi

Dzisiaj na terenie powiatu cieszyńskiego policjanci z „drogówki” prowadzą akcję pod kryptonimem „NURD”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.


Od wczesnych godzin rannych policjanci drogówki wspólnie z kolegami z pionu prewencji prowadzą działania „NURD” (niechroniony uczestnik ruchu drogowego), mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg. Stróże prawa podczas prowadzonej akcji kontrolują zachowanie niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy poruszają się w obrębie dróg, jak również przypominają o zasadach poruszania się po jezdni i w jej pobliżu.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Przy uderzeniu przez pojazd jadący z dużą prędkością praktycznie nie mają szans na przeżycie.