"Bezpieczna Droga do Szkoły" w Brennej - 2013 Rok Pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

2013 Rok Pieszego

"Bezpieczna Droga do Szkoły" w Brennej

Od początku września policjanci całego garnizonu cieszyńskiej komendy prowadzą zajęcia w szkołach i przedszkolach. Działania te mają na celu propagowanie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży oraz uświadomienie zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodszych

Od początku września policjanci całego garnizonu cieszyńskiej komendy prowadzą zajęcia w szkołach i przedszkolach. Działania te mają na celu propagowanie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży oraz uświadomienie zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodszych na drogach. Kilka spotkań o tematyce bezpieczeństwa na drogach mundurowi przeprowadzili w Szkole Podstawowej w Brennej Bukowa.

Policjanci z cieszyńskiej drogówki spotykając się z dziećmi i młodzieżą szkół powiatu cieszyńskiego przypominają o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Tym razem przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla przedszkolaków i uczniów klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Brennej Bukowa. W trakcie spotkania asp. sztab. Robert Wajda przekazywał najmłodszym podstawowe zasady, które pomogą zapewnić dzieciom bezpieczeństwo podczas pokonywania codziennej drogi do szkoły i domu. Uczniom I klasy, którzy nie ukończyli 7 lat przypominał, że nie mogą samodzielnie poruszać się po drogach i powinni poruszać się pod opieką osoby co najmniej dziesięcioletniej. Funkcjonariusz uczył dzieci jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Na koniec spotkania przedszkolaki oraz dzieci z pierwszej klasy, pod nadzorem policjanta i nauczycieli, ćwiczyły przechodzenie przez jezdnię.